Barvená ovčí vlna z Beskyd

V kopcích daleko od ruchu města, tam kde můžete svlažit rty v čisté horské studánce…. Tam, kde se vám při pohledu na okolní kopce a údolí srdce sevře příjemnou úzkostí, jak neskonale krásná beskydská příroda je…..

Tam žije na samotě stejně krásná žena se svoji rodinou. Žena, která svůj úděl našla v životě v souladu s přírodou a jejími pravidelně se opakujícími cykly. Její jméno je Viera, mnozí ji znají i pod značkou JaDoLi. Místní klenot, který obnovuje zapomenuté starobylé řemeslo přadlen. Miluje vše ohledně ovčí vlny – chov vlastních oveček, stříhání, praní a barvení vlny. Její zpracování pomocí předení, plstění a tkaní.

Můžete ji potkat na řemeslných jarmarcích, kde je se svým kolovrátkem obklopena aurou dávné minulosti žen ze zdejších kopců a údolí. Ráda předává své znalosti, dovednosti, nadšení a lásku k vlně všem zájemcům.

U nás na farmě vyrábíme a prodáváme nejenom báječně dobré gurmánské kozí sýry, a provádíme zájemce po našem kozím království v rámci exkurzí. Ale také nabízíme úkryt pro všechny duše, které se potřebují zastavit v koloběhu hektického běžného života. Společně s JaDoLi jsme pro vás připravili dopolední workshop zpracování ovčí vlny pro úplné začátečníky.

Workshop je určen pro skupinu 3 – 9 osob v délce trvání 3-4 hodiny. Co všechno se naučíte? Pod jejím laskavým vedením se naučíte prát a česat vlnu. Vyzkoušíte si předkalcovské techniky, předení (na kolovrátku nebo vřeténku) a plstění za mokra či sucha.

Workshop se bude konat v prostorách faremního obchůdku v Hážovicích 2070, součástí workshopu je ochutnávka produktů z kozího mléka a parking.

Cena dopoledního workshopu je 2 600 Kč za skupinu + 100 Kč/os./materiál.

Tak co, půjdete do toho? 🙂 Přenesete se s námi na pár hodin o několik století zpět a stanete se beskydskou přadlenou – divoženkou – vílou…? Samozřejmě, že nabídka platí i pro muže!

Kurz je nutné objednat min. 4 dny předem na info@zerlina.cz.

Beskydská přadlena JaDoLi