Milujete se zachumlat do voňavé peřiny a oddávat se snění? V ručně vyráběných vlněných peřinách a polštářích od beskydské firmy BESKY budete každou noc ( a nebo i den) jako v bavlnce.

Určitě jste si všimli – ať při osobních návštěvách nebo z našich příspěvků ve virtuálním světě – že nechováme jenom kozenky. Dalším důležitým členem naší party jsou právě ovečky. Stádečko různě přesouváme po okolních pastvinách v horách, které k farmě patří. Ovečky mají tedy prvotřídní bydlení – zdravé horské pastviny plné bylinek s luxusními výhledy. Díky tomu mají kvalitní vlnu, kterou je třeba alespoň jednou do roka ostříhat.

Jenže pak nastává nerudovská otázka „Kam s ní“? Část vlny si ponecháváme – abychom ji mohli společně zpracovat na rukodělných workshopech. Zbytek dáváme do výkupu.

V letošním roce jsme narazili na tradiční beskydskou manufakturu na vlněné lůžkoviny, která vykupuje vlnu výhradě od místních chovatelů. V Besky ručně vyrábějí ty nejlepší výrobky, které jsou vhodné (nejen) pro alergiky a astmatiky. Vlna je dokonalý přírodní termoregulační materiál. V zimě vás peřiny zahřejí, v létě umí ochladit. Vlna je téměř nesmrtelný materiál – při správné údržbě vám peřiny vydrží až desítky let. Vyrobit v dnešní zrychlené době spotřebního zboží produkt, který má potenciál vám sloužit celý život je téměř až zázrak.

A navíc vlněné lůžkoviny neskutečně krásně voní a vyzařuje z nich čirá energie života. Pár členů naší kozí party si jejich peřiny už pořídilo a potvrzuje vše výše uvedené 🙂

Peřiny se vyrábějí v nedalekém Frýdku-Místku. Tak až budete mít cestu k nám na farmu – ať už si jedete pro čerstvé kozí mléko, kefír, gurmánské sýry, a nebo máte objednanou exkurzi , zajeďte se podívat i do Besky. Určitě vás rádi provedou po manufaktuře a nechají přivonět k peřinám. Prostory manufaktury jsou záměrně navrženy tak, aby z prodejny bylo vidět přímo do výroby. Stejně jako nás, je potřeba si skupinovou exkurzi domluvit předem.