Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Info a objednávky na tel.: +420 731 216 911 nebo info@zerlina.cz

Podporujeme mladé zájemce o ekologii a farmaření

Úterý, 11. Listopad 2014

Letošní podzim se na farmě nese v duchu četných skupinových exkurzí a k naší velké radosti k nám zavítali studenti obchodní akademie Karviná, s.r.o., kteří si nás vybrali jako českého partnera evropského studentského projektu Comenius.

Projekt „Sustainable development“ a „ green future for Europe“  je mezinárodním projektem v rámci programu Lifelong learning programme - Comenius, který je v letech 2013-2015 finančně podporován Evropskou Komisí.  Hlavním tématem projektu je trvale udržitelný rozvoj a ekologie. Studenti z partnerských škol (Lotyšsko, Litva, Rumunsko, Řecko, Portugalsko, Španělsko, Česká republika) společně pracují na projektových tématech, setkávají se na workshopech, absolvují odborné exkurze, spolupracují na průzkumech, které se zabývají ekologickým povědomím obyvatel jejich země, vytváří herbáře rostlin rostoucí na březích řek, fotoalba ohrožených druhů zvířat apod.

Ve světle vrcholících příprav na společné studentské setkání v řeckém Trikale, které se ponese v duchu ekofarmaření, byla naše farma vybrána jako odborný garant. Mladí zájemci o ekologii se dozvěděli, co všechno obnáší denní provoz farmy, jaké jsou legislativní požadavky na ekologický chov a zpracování mléka, jak dokáže farma pomoci místní ekonomice, jaký má vliv na přírodu a mnoho dalších podnětných informací. Na základě zjištěných poznatků bude vypracována prezentace na téma „eco-agriculture“, která bude studenty prezentována na mezinárodním projektovém setkání v Řecku.

Naše návštěva na farmě byla pro nás určitě velice přínosná, přeci jen se jedná o studenty obchodní akademie, kteří o zemědělství nebo farmaření nemají moc informací ani zkušeností. Udělali jsme si představu o fungování eko-farmy, ochutnali sýry i kozí mléko a pro setkání v Řecku získali důležité informace. Velice děkujeme za možnost farmu navštívit a za zajímavé povídání!“ hodnotí exkurzi Mgr. Martin Frolík, koordinátor projektu Comenius.

Obchodní akademie Karviná je soukromou střední školou, která se pravidelně účastní mezinárodních projektů v rámci programů Socrates, Comenius, Leonardo da Vinci, e-Twinning, Bilvoc, Premio Internazionale, Youth in Action a mnoho dalších. Je nám velkou ctí, že jsme mohli v mladých lidech zanechat pozitivní zážitky a povědomí o ekologickém hospodaření a chovu koz. 

Rychlý kontakt

  • Kozí farma ZERLINA
  • Hážovice 2070
  • Rožnov pod Radhoštěm
  • Telefon:  731 216 911
  • E-mail:   info@zerlina.cz